Mil Kurs

Hakkımızda

Hakkımızda

15 YILLIK İSTİKRARLI BİR EĞİTİM KALİTESİNDEN, BAŞARILI BİR GELECEĞE İLERLEMEK… 2007 yılından bu yana eğitim alanında Atatürkçü düşünceyi benimseyen kaliteli, yenilikçi ve çağdaş eğitim anlayışıyla başarılarını ispat ederek sürekli olarak kendini geliştiren ve sağlam adımlarla büyüyen MİL Akademi Eğitim Kurumları, 2014 yılıyla 2022 yılları arasında Ataşehir,
Batı Ataşehir, Etiler ve Ulus şubelerinde Sevinç Kurs Merkezi olarak eğitim faaliyetlerini başarıyla sürdürmüştür. 2022 yılından itibaren eğitimde başarı yolculuğuna Mil Akademi Kurs Merkezleri olarak devam eden kurumumuz, geleceğin başarılı bireylerinin yetişmesine büyük katkı sağlamaktadır. Mil Akademi Kurs Merkezlerinin elde ettiği 15 yıllık deneyim ve bilgi birikimi, öğrencilerine başarılı olmaları için büyük destek sağlıyor. Türkiye’nin önemli üniversitelerinden mezun öğretmenlerimizle Mil Akademi’nin merkezi sınavlara yaklaşımı, ölçme-değerlendirme alanındaki uzmanlığı ve danışman öğretmen-rehberlik birimi işbirliği ile öğrenciye tam destek olması, akademik sürecin başarı ile sonuçlanmasına olanak tanıyor.

Vizyonumuz

Mil Akademi;  Ulusların modern eğitim sistemlerinde  sunmuş olduğu yenilikleri, yeni nesil sorular ve konu anlatımlarıyla öğrencilerin ders tekrarı yapmaya bakış açısını değiştirerek mutlu ve keyifli bir öğrenme amaçlayan bir vizyon edinmiş olup ülkemizde ve dünya çapında isminden söz ettiren bir eğitim lideri olmayı hedeflemektedir.

Misyonumuz

Mil Akademi; Atatürkçü düşünceyi benimseyen modern eğitim anlayışıyla alışılagelmiş  yöntemlerden farklı olarak yeni nesil akademi anlayışıyla öğrencilerine bireysel gelişim odaklı yardımcı olarak onları başarıya mutlu bir şekilde  ulaştırmak için kurulmuştur. Mil Akademi, kurulduğu günden beri sayısız başarı hikâyesine imzasını atmış ve binlerce mezun öğrencisinin hayatında gururla bahsettiği  bir yer edinmiştir.

Eğitim Kadromuz

Kurulduğu günden bu yana eğitim kadrosunda deneyimi, iletişim becerilerini, iş etiğini aynı anda önceleyen Mil Akademi’de eğitmenler ve öğrencilerin iş birliği içinde olduğu kaliteli bir süreç yürütülmeye devam edilmektedir.

Test formatlarındaki değişiklikleri ve yenilikleri temel alıyoruz.

Öğrencilerin kişisel gelişimlerine paralel olarak öğrenim stratejileri geliştiriyoruz.

Güncellenen etkili öğrenme modellerini takip ediyoruz.

Eğitim Prensipleri

Mil Akademi’de akademik anlamda kendini geliştirmiş, mental olarak güçlenmiş nesiller yetiştirmek prensibi esas alınmıştır.

Bu yolda temel amacımız, gençlerimizin kendine ve ülkesine faydalı bireyler olarak toplumun değerli bireyleri haline gelmesini sağlamaktır.

Bu amaç doğrultusunda  prensip olarak her zaman Atatürkçü modern ve yenilikçi anlayış benimsenir, böylelikle bilimle, teknolojiyle çağı yakalamak mümkün olacaktır. 

Ayrıca eğitim süreçlerinde benimsenen iletişim dili, öğrencilerin istek ve arzularını anlamak üzerine kurgulanmıştır.

Akademi'de Hayat